Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
In de nieuwe pilot tijdstrafregeling worden alleen gele kaarten voor onsportief gedrag bestraft met een tijdstraf van tien minuten. - Foto: KNVB Media
Na een succesvolle pilot vorig seizoen krijgt de tijdstrafregeling een vervolg. Uit de evaluatie bleek dat de maatregel een positief effect heeft op het gedrag van spelers. Nieuw is dat alleen gele kaarten voor onsportief gedrag (systeem B) worden bestraft met een tijdstraf van tien minuten. Voetbalgerelateerde overtredingen vallen hier niet onder. De pilot start opnieuw vanaf de achtste finale van de mannen districtsbeker.
De focus ligt op sportiviteit en respect. Uit de evaluatie kwam de wens om onderscheid te maken tussen soorten overtredingen. Daarom bestraffen we nu alleen onsportief gedrag, zoals:
"Het is een veelgehoorde wens om onderscheid te maken tussen soorten overtredingen die een tijdstraf zouden moeten opleveren. Het vervolg gaat ons weer extra én nieuwe inzichten opleveren. Op basis van data en observaties hebben we beter inzicht in hoe de tijdstraf het voetbal aantrekkelijker, eerlijker en sportiever maakt”, aldus directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee.
Net als vorig jaar vullen scheidsrechters, spelers en trainers na elke speelronde een vragenlijst in. Ook zijn KNVB-observanten aanwezig. De resultaten delen we met IFAB, het internationale orgaan dat spelregels beheert.
Klik hier voor meer informatie. De pilot tijdstrafregeling is onderdeel van het programma Sportiviteit & Respect.