Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Vanaf seizoen 2026/'27 wordt in het bekertoernooi in divisie 1 tot en met 4 bij de O13 9 tegen 9 gespeeld. - Foto: KNVB Media
De KNVB breidt komend seizoen de pilot met de wedstrijdvorm 9 tegen 9 voor JO13‑teams uit. Dit seizoen wordt deze vorm toegepast in het bekertoernooi voor divisie 1 en 2, vanaf volgend seizoen doen ook divisie 3 en 4 mee. Door meer spelers, coaches, scheidsrechters en verenigingen kennis te laten maken met 9 tegen 9, halen we aanvullende inzichten op over de impact op spelplezier, voetbalontwikkeling en de dagelijkse praktijk binnen verenigingen.
De afgelopen seizoenen is onderzoek gedaan naar passende wedstrijdvormen binnen de JO13‑leeftijdscategorie. Uit eerdere pilots, wedstrijddata en feedback blijkt dat 9 tegen 9 bijdraagt aan meer spelplezier en ontwikkeling. Spelers krijgen meer (succesvolle) balcontacten, zijn actiever betrokken bij het spel en met name laatrijpe spelers zijn vaker betrokken en succesvoller binnen 9 tegen 9.
De huidige pilot in seizoen 2025/'26
Daarnaast blijkt uit onderzoeken dat deze wedstrijdvorm gevolgen kan hebben voor de praktische uitvoerbaarheid binnen verenigingen. We kiezen dan ook voor zorgvuldig vervolgonderzoek.
De pilot wordt in het seizoen 2026/’27 uitgebreid naar het bekervoetbal in divisie 1 tot en met 4. Alle teams spelen minimaal drie bekerwedstrijden in de 9v9‑vorm. Door alleen de bekerwedstrijden in deze vorm te spelen, zorgen we voor een laagdrempelige kennismaking met de wedstrijdvorm. Voor de reguliere competitie verandert er dus niets.
Met deze uitbreiding kunnen we op een laagdrempelige manier meer ervaringen opdoen met de wedstrijdvorm 9 tegen 9 en een nog beter beeld vormen van wat dit betekent voor spelers, coaches, verenigingen en alle andere betrokkenen. Op basis van de resultaten besluit de KNVB over een eventuele bredere invoering.
De inzichten uit de pilot gebruiken we om het JO13‑voetbal de komende jaren verder te ontwikkelen. Dit is onderdeel van onze aanpak waarmee we blijven werken aan een toekomstbestendig wedstrijdaanbod, waarin de optimale balans tussen spelplezier en ontwikkeling centraal blijft staan. Ook een vernieuwing van de spelregels is hier een onderdeel van, hierover wordt later meer informatie verstrekt. Over de spelvorm / spelregels volgt later meer info.