Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Themabijeenkomst 'Vergroten van het spelbegrip van jeugdspelers in de midden- en bovenbouw' - Zeist

Tim Vincken in actie bij Sparta Rotterdam - Foto: KNVB Media

“Ik wil spelers leren het spel beter te begrijpen zodat er een fundament komt te liggen onder de keuzes die ze maken op het veld” – Tim Vincken (hoofdcoach Sparta Rotterdam O19)

Spelbegrip in het jeugdvoetbal is het vermogen van een speler om spelsituaties te herkennen, daarin de juiste keuzes te maken en effectief samen te werken met medespelers. Tijdens deze themabijeenkomst, die onder leiding staat van Tim Vincken (hoofdcoach Sparta Rotterdam O19) gaan we aan de slag met het vergroten van het spelbegrip van jeugdspelers. Aan de hand van de speelwijze met bijbehorende spelprincipes en spelintenties van Sparta Rotterdam O19 leer je hoe je spelers beter kunt laten communiceren met hun omgeving en elkaar, spelers betere en effectievere keuzes kan laten maken en hoe je de samenwerking op teamniveau versterkt en verbetert.

Na een uitleg over de aanvallende spelintenties (scoren, uitspelen, bal houden) en de verdedigende spelintenties (onder druk krijgen, niet uitspelen, in organisatie komen) die gehanteerd worden bij Sparta Rotterdam O19 gaan we in kleine groepen aan de slag met het analyseren van actuele wedstrijdbeelden (zowel in het aanvallen als in het verdedigen) en het maken van wedstrijdechte oefenstof (o.b.v. de 5 W’s).

Wie is Tim Vincken?

— Foto: Tim Vincken

Tim Vincken werd 39 jaar geleden geboren in Berkel en Rodenrijs en ging op jonge leeftijd voetballen bij het plaatselijke TOGB. In 2004 ging hij naar Feyenoord waar hij op 8 mei 2005 zijn debuut in de hoofdmacht maakte. In de zomer van dat jaar speelde hij het WK voor spelers onder de 20 jaar in Nederland. In het seizoen 2009/’10 werd hij verhuurd aan Excelsior Rotterdam wat destijds uitkwam in de eerste divisie. Na het behalen van het Kampioenschap tekende hij een tweejarig contract op Woudestein. Na 54 wedstrijden en 8 doelpunten vervolgde hij zijn carrière in Doetinchem waar hij voor De Graafschap ging spelen. Na 2 jaar lonkte er een buitenlands avontuur. Club Deportivo Atlético Baleares wat uitkwam in de Spaanse Segunda Division B. Na 2 jaar stopte het in Spanje en keerde hij terug naar het amateurvoetbal. Hij speelde nog 2 seizoenen voor vv Capelle wat uitkwam in de Derde divisie. In zijn carrière speelde hij 157 wedstrijden in het betaalde voetbal en kwam hij uit 23 keer uit voor een vertegenwoordigend elftal van de KNVB. Na zijn carrière als speler legde hij zich toe op het behalen van zijn voetbalcoachdiploma’s. Hij haalde in het seizoen 2018/’19 zijn UEFA C en UEFA B diploma en in het seizoen 2021/’22 zijn UEFA A YOUTH diploma. Hij werkte van 2019 tot 2022 in de jeugdopleiding van Almere City FC en sinds 2022 in de jeugdopleiding van Sparta Rotterdam. Momenteel heeft hij Sparta Rotterdam O19 onder zijn hoede.

Doelgroep

Voetbal- en goalkeepercoaches die in het bezit zijn van een diploma en/of licentie.

Licentiepunten

Als je deze themabijeenkomst van begin tot eind hebt gevolgd krijg je 3 licentiepunten die je kunt gebruiken voor de verlenging van je licentie.

Kosten

De kosten voor deze themabijeenkomst bedragen € 69,-

Locatie

Deze themabijeenkomst vindt plaats in Zeist.

Inschrijven

Inschrijven kan van 17 oktober 2025 t/m uiterlijk 7 april 2026. Na het verstrijken van de inschrijftermijn is het niet meer mogelijk om jezelf in te schrijven en deel te nemen.

Let op: er is plek voor maximaal 32 personen

Annuleren

Bij annulering vóór 25 maart 2026 ontvang je het door jou betaalde bedrag retour. Bij annulering op 25 maart 2026 of daarna bestaat geen recht op restitutie.

8 april 2026
19.00 – 21.30 uur
KNVB Bondsbureau
Woudenbergseweg 56
Zeist
Inschrijven

Aankomende evenementen