Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Nieuwe instroomcampagne: Dromen van Oranje is Dromen van Voetbal

De instroom van nieuwe jeugdleden bij de voetbalvereniging is niet meer zo vanzelfsprekend als dat vroeger was. Daarom organiseert de KNVB elk jaar een instroomcampagne waarin we kinderen inspireren en activeren om ook te gaan voetballen bij een vereniging in de buurt. De campagne van dit jaar is ‘Dromen van Oranje is Dromen van Voetbal’ en gaat begin april van start.

In de campagne, in de vorm van animatievideo's, kijken de voetballers terug op hun start in het voetbal, bij hun lokale club, de trainingen en de wedstrijden op zaterdagochtend. “Die zaterdagochtenden met je vrienden zijn onbetaalbaar, echt het mooiste wat er is”, aldus Denzel Dumfries.

Esmee Brugts vult aan: “Als kind moet je echt plezier hebben en gewoon de dingen doen die je leuk vindt. Ik vind het fijn om te voetballen en met mijn vrienden te zijn. Dat komt dan samen. Het is gewoon zo fijn om naar zo’n dag in de week uit te kijken waarop je echt op je vrolijkst bent, eigenlijk.”

Organiseer een activiteit bij jouw vereniging

In onze handleiding kun je meer informatie vinden over het orgraniseren van een activiteit en kun je deze aanmelden op ons platform. Op deze manier zien alle kinderen in de omgeving dat er bij jouw vereniging iets wordt georganiseerd.

Online handleiding Online handleiding Klik hier voor meer informatie over het organiseren van een (kennismakings)activiteit.

Bron van verbinding

Die zaterdagochtenden met je vrienden zijn onbetaalbaar, echt het mooiste wat er is

"Voetbal gaat verder dan alleen de sport; het omvat de dromen die je koestert sinds je kindertijd, die ene held waar je tegenop keek en de hoop om zelf door te breken. Wekelijks komen honderdduizenden mensen samen, op het veld of langs de lijn, allen verenigd voor hun eigen club of kleur. Voetbal is een bron van verbinding, samenhorigheid en gezamenlijke passie”, aldus Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal bij de KNVB.

“Het is bemoedigend om te zien dat het aantal leden weer stijgt en we willen dit graag voortzetten. Het is belangrijk om nieuwe jonge spelers aan te trekken. Daarom zijn we blij dat Jackie, Denzel, Cody en Esmee ons helpen om het voetbal verder onder de aandacht te brengen. Ook vinden we het als KNVB essentieel dat kinderen op jonge leeftijd een sport ontdekken die bij hen past, niet alleen voor sociale contacten, maar ook voor hun gezondheid en plezier in beweging."

Grootste sport van Nederland

Het amateurvoetbal is de grootste sport van Nederland. De KNVB bestaat uit meer dan 3000 verenigingen en heeft meer dan 1,2 miljoen leden, waaronder 600.000 kinderen en jongeren. Speciaal voor de campagne 'Dromen van Oranje' organiseren verenigingen door het hele land activiteiten waarbij kinderen kunnen kennismaken met het voetbal.

Ik ga voetballen Ik ga voetballen Klik hier voor een overzicht van de activiteiten of meer informatie over de campagne.

Gerelateerde kennisartikelen

Kennis, tips, inspiratie en blijf op de hoogte van activiteiten en evenementen

Ontvang de KNVB Assist trainers-nieuwsbrief iedere twee weken in je inbox

Schrijf je in