Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Themabijeenkomst ‘Verbeteren van ‘direct’ en ‘dynamisch’ aanvalsspel met de speelwijze van Harkemase Boys als vertrekpunt’ - Harkema

In deze themabijeenkomst neemt Marcel Post (hoofdcoach Harkemase Boys) je mee in de speelwijze van Harkema. - Foto: Marcel Post

“Direct en dynamisch aanvalsspel betekent in het geval van Harkemase Boys dat ons team zo snel mogelijk de weg naar de goal zoekt en dat spelers continu in beweging zijn – in de bal, rondom de bal en in de diepte” – Marcel Post (hoofdcoach Harkemase Boys)”

Tijdens deze themabijeenkomst staat de teamfunctie aanvallen centraal. Na een uitgebreide uiteenzetting van de speelwijze (in het aanvallen) van Harkemase Boys gaan we met deze speelwijze als vertrekpunt op zoek naar hoe je het aanvallen (zowel in de teamtaak opbouwen als scoren) op een dynamische manier kunt verbeteren. Dat wil zeggen: hoe zorg je ervoor dat jouw spelers veel van positie wisselen, continu in beweging zijn en daarmee de tegenstander in verwarring brengt?

Je gaat in de eerste groepsopdracht met collega voetbalcoaches aan de slag met het analyseren van actuele (wedstrijd)beelden van Harkemase Boys. We gaan op zoek naar antwoorden op de vragen: Wat maakt het aanvalsspel direct? Wat zorgt er nu eigenlijk voor dat het spel als dynamisch omschreven kan worden? Hoe zorgen ze ervoor dat ze als eenheid functioneren? Vervolgens maken we de vertaling naar de praktijk. We gaan gezamenlijk oefenstof creëren die bijdraagt aan het verbeteren van ‘direct’ en ‘dynamisch’ aanvalsspel.

Na het volgen van deze themabijeenkomst weet je wat direct en dynamisch aanvalsspel is, welke plaats dit heeft binnen de speelwijze van Harkemase Boys en hoe je dit een plaats kan geven binnen je eigen speelwijze, welke kansen en bedreigingen dit met zich meebrengt en hoe dit op een effectieve manier trainbaar maakt.

In het laatste deel van deze themabijeenkomst gaan we nog (kort) in op begrippen die in de werkwijze van Marcel Post (waarin ontwikkelen en beter worden belangrijke pijlers zijn) belangrijk zijn, te weten: ‘individu’, ‘team’ en ‘eenheid’. Voetballen doe je niet alleen. Het is een teamsport waarin ieder individu nodig is om succesvol te zijn. Maar hoe word je een (h)echt team? Een team waarin ook de wissels zich gehoord en gewaardeerd voelen? En hoe zorg je ervoor dat je de mens achter de speler niet uit het oog verliest zodat je niet alleen samen speelt maar ook als een geheel functioneert?

Wie is Marcel Post?

— Foto: Marcel Post

Marcel Post werd in 1978 geboren en is woonachtig in het Overijsselse Vollenhove. Hij volgde de Academie voor Lichamelijke Opvoeding aan de Hogeschool Windesheim (CALO) en behaalde tijdens zijn studietijd zijn UEFA B diploma. Ook rondde hij de PABO af. Hij werkt al jaren bij Landstede MBO in Zwolle waar hij docent Lichamelijke Opvoeding, Burgerschap en Sociale Vaardigheden is. Als hoofdcoach was hij werkzaam bij DOS Kampen en VENO. Als assistent-trainer was hij werkzaam voor Alcides en Olde Veste ’54.

Nadat hij in mei 2023 zijn UEFA A diploma haalde bij de KNVB werd hij in juni 2023 aangesteld als hoofcoach van Harkemase Boys. Marcel staat te boek als een communicatief en analytisch sterke voetbalcoach die ervan houdt om direct, dynamisch en aanvallend voetbal te spelen. Hij geeft spelers ruimte om te leren, werkt o.b.v. wederzijds respect en creëert overal waar hij werkt een inspirerende leeromgeving.

Doelgroep

Voetbal- en goalkeepercoaches die in het bezit zijn van een diploma en/of licentie.

Licentiepunten

Als je deze themabijeenkomst van begin tot eind hebt gevolgd krijg je 3 licentiepunten die je kunt gebruiken voor de verlenging van je licentie.

Kosten

De kosten voor deze themabijeenkomst bedragen € 69,-.

Locatie

Deze themabijeenkomst vindt plaats in Harkema.

Inschrijven

Inschrijven kan van 16 december 2025 t/m uiterlijk 28 april 2026. Na het verstrijken van de inschrijftermijn is het niet meer mogelijk om jezelf in te schrijven en deel te nemen.

Let op: er is plek voor maximaal 40 personen.

Annuleren

Bij annulering vóór 15 april 2026 ontvang je het door jou betaalde bedrag retour. Bij annulering op 15 april 2026 of daarna bestaat geen recht op restitutie.

29 april 2026
19.00 – 21.30 uur
Sportpark de Bosk
De Bosk 20
Harkema
Inschrijven

Aankomende evenementen