Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Dick van Egmond legt taken bij KNVB neer

KNVB Media
KNVB Media
26 april 2024, 9:45

Dick van Egmond: 'Ik dank iedereen voor de goede samenwerking en de fijne tijd bij de KNVB.' - Foto: KNVB Media

Dick van Egmond stopt als coördinator scheidsrechterszaken bij de KNVB. De 62-jarige Voorhouter doet vanwege gezondheidsredenen een stap terug.

Goede samenwerking

Na 550 wedstrijden als scheidsrechter in het Nederlandse betaald voetbal en 44 internationale aanstellingen werd Van Egmond in 2010 aangesteld als coördinator scheidsrechterszaken bij de KNVB. “De afgelopen dertien jaar zijn Nederlandse scheidsrechters, assistenten en videoscheidsrechters zeer succesvol geweest”, aldus Van Egmond. “Ze zijn op alle grote toernooien geweest, hebben handenvol finales gefloten en zijn een voorbeeld voor heel Europa. Ik vind het prachtig dat ik dat van dichtbij heb mogen meemaken, net als dat ik het mooi vind dat ik aan de introductie en ontwikkeling van de VAR heb mogen bijdragen. Helaas stopt het voor mij hier, maar ik dank iedereen voor de goede samenwerking en de fijne tijd bij de KNVB.”

— Dick van Egmond uiterst rechts bij de uitreiking van de FIFA-badges in 2019 met aan zijn zijde vlnr: Pol van Boekel, Danny Makkelie, Björn Kuipers, Mark van Erven (Arag), Serdar Gözübüyük, Bas Nijhuis, Kevin Blom en Dennis Higler.

Kennis en kunde

“We zijn enorm dankbaar voor de inzet en toewijding die Dick vele jaren heeft getoond”, zegt Meta Römers, directeur operations bij de KNVB. “Zijn passie voor voetbal in het algemeen en arbitrage in het bijzonder is ongekend. Zijn bijdrage aan de Nederlandse arbitrage is enorm geweest, eerst als actief scheidsrechter, nationaal en internationaal, en later als hoofd van de afdeling. We gaan zijn kennis en kunde missen, maar zijn welzijn gaat ook bij ons boven alles.”

Internationale successen

“Met grote waardering en dankbaarheid kijken wij terug op de 13 jaar waarin Dick zich heeft ingezet voor de arbitrage”, reageert Danny Makkelie. “Dick heeft bekwaam en integer bijgedragen aan de ontwikkeling van de Nederlandse arbitrage, waardoor we internationaal veel successen hebben behaald. Het is spijtig dat gezondheidsproblemen hem nu noodzaken tot vervroegd afscheid nemen. Wij zijn hem enorm dankbaar voor de prettige samenwerking en wensen hem het allerbeste voor de toekomst.”

De KNVB gaat de komende periode op zoek naar geschikte opvolging voor Van Egmond.

Ik ga fluiten

Wil jij fluiten voor je club of namens de KNVB? Dan zijn we op zoek naar jou! Meld je aan en ontdek ook hoe leuk het fluiten kan zijn.

Laatste artikelen