Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Voetbalcoach Congres Zeeland 2025: 'Begeleiden van spelers in trainingen en wedstrijden'

De tweede editie van het Voetbalcoach Congres staat in het teken van het begeleiden van spelers in trainingen en wedstrijden. - Foto: KNVB Media

Op vrijdag 31 januari 2025 organiseert de KNVB in samenwerking met voetbalvereniging JVOZ en het Scheldemond College de tweede editie van het Voetbalcoach Congres Zeeland. Het congres vindt plaats in het Scheldemond College in Vlissingen.

Iedereen die in de voetballerij actief is, is het er vast en zeker over eens dat iedere voetballer recht heeft op goede begeleiding van (het liefst) een gekwalificeerde / gelicenseerde voetbalcoach. Voetbalcoaches hebben de meest directe impact op de ontwikkeling van spelers. Daarom is het belangrijk dat voetbalcoaches ondersteund, begeleid en ontwikkeld worden in de belangrijke rol die zij hebben. Tijdens deze editie van het Voetbalcoach Congres Zeeland staan we stil bij een aantal facetten binnen het begeleiden van spelers waardoor voetbalcoaches hun rol in het begeleiden (nog) beter kunnen invullen.

Om jouw spelers als mens optimaal te begeleiden is het zaak dat je jouw spelers kent. Wie zijn ze? Wat motiveert ze? Hoe zet je ze in hun kracht? Waarin willen zij zich ontwikkelen? Buiten het feit dat je spelers wil ontwikkelen als mens, wil je ze als voetballer/speler vanzelfsprekend ook graag ontwikkelen en begeleiden. Hiervoor geef je trainingen en speel je wedstrijden. Hoe zorg jij ervoor dat jouw spelers de speelwijze die je hanteert eigen maken d.m.v. jouw trainingsaanbod? Wat train je op welke manier en waarom? Hoe beïnvloed jij spelers tijdens de wedstrijd om ervoor te zorgen dat zij hun taak zo goed en efficiënt mogelijk blijven uitvoeren? Hoe evalueer je met jouw spelers? En hoe reflecteer je op je jezelf?

Gedurende het interactieve programma dat bestaat uit een plenair deel en twee workshoprondes met interessante en interactieve werkvormen gaan we gezamenlijk op zoek naar passende antwoorden op de gestelde vragen waarmee jij in jouw eigen praktijk aan de slag kan.

Plenaire opening

Tijdens het plenaire deel van het congres komt Zeb Jacobs (hoofd opleidingen Feyenoord) aan het woord. Hij legt je uit wat het belang is van het begeleiden van spelers waarbij de visie/missie van de club het uitgangpunt is. Daarnaast krijg je een ‘kijkje in de keuken’ van de Feyenoord Academy en legt Zeb je uit hoe de voetbalcoaches die actief zijn binnen de Academy hier invulling aan geven.

Workshops

Na het plenaire deel worden er drie interactieve workshops aangeboden, waarvan je er twee kan volgen.

  1. ‘Leer je spelers kennen a.d.h.v. praktijkgerichte toepassingen van ActionType’ door Martijn Leonard
  2. ‘Het ontwikkelen van spelers op zowel individueel- als teamniveau met de speelwijze van NAC O15 als vertrekpunt’ door Björn Langeveld (hoofdcoach NAC Breda O15)
  3. ‘Jouw team in beeld; Benut de kwaliteit van individuele spelers in de context van het team’ door Vanessa de Knegt en Jim Franssen (senior opleidingsontwikkelaars KNVB Voetbalacademie)

Programma

  • 16.30 – 17.00 uur: inloop deelnemers                    
  • 17.00 – 17.05 uur: welkom door organisatie
  • 17.05 – 17.50 uur: inhoudelijke bijdrage door Zeb Jacobs (hoofd opleidingen Feyenoord)
  • 17.50 – 18.45 uur: broodmaaltijd met soep
  • 18.45 – 20.00 uur: 1e ronde workshops
  • 20.00 – 20.15 uur: wissel naar de 2e workshopronde
  • 20.15 – 21.30 uur: 2e ronde workshops
  • Vanaf 21.30 uur: einde programma

Doelgroep

Voetbal-, futsal- en goalkeepercoaches die in het bezit zijn van een diploma en/of licentie.

Licentiepunten

Als je het Voetbalcoach Congres Zeeland bijwoont krijg je 3 licentiepunten die je kunt gebruiken voor de verlenging/het aanvragen van je licentie.

Kosten

De kosten bedragen € 75,00. Dit is inclusief parkeren, koffie/thee en een broodmaaltijd met soep. 

Inschrijven

Inschrijven kan van 10 december 2024 tot en met uiterlijk 30 januari 2025. Na het verstrijken van de inschrijftermijn is het niet meer mogelijk om jezelf in te schrijven en deel te nemen aan het congres.

Let op: Er is plek voor maximaal 90 deelnemers!

Annuleren

Bij annulering vóór 17 januari 2025 ontvang je het door jou betaalde bedrag retour. Bij annulering op 17 januari 2025 of daarna bestaat geen recht op restitutie.

31 januari 2025
16.30 - 21.30 uur
Scheldemond College
Weyevlietplein 7
Vlissingen
Inschrijven

Aankomende evenementen