Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Locaties en datum bekend van jaarlijks voetbalfeestje: Coaches on Tour op 7 oktober

KNVB Media
KNVB Media
1 uur geleden

Coaches on Tour vindt dit jaar plaats op 7 oktober. - Foto: KNVB Media

Geen seizoen is hetzelfde voor de trainers van onze betaald voetbalclubs, maar er is toch elk jaar één zekerheid: een nieuwe editie van Coaches on Tour. Het jaarlijkse toernooi, waar voetballers met een beperking of specifieke uitdaging gecoacht worden door de beste trainers van ons land, staat op 7 oktober op het programma.

Alle clubs in de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie, Vrouwen Eredivisie en Vrouwen Eerste Divisie zijn vertegenwoordigd met een team. Ook de staf van het Nederlands elftal is erbij. De verschillende coaches zijn verdeeld onder de volgende locaties. De wedstrijden worden geleid door arbiters uit het betaald voetbal.

  • Locatie Barendrecht (BVV Barendrecht): ADO Den Haag (2x), Feyenoord (2x), Sparta Rotterdam, Oranje, Excelsior en FC Dordrecht
     
  • Locatie Meppel (Alcides): sc Heerenveen (2x), FC Groningen (2x), FC Emmen, PEC Zwolle (2x), SC Cambuur
     
  • Locatie Lichtenvoorde (Longa’30): Go Ahead Eagles, FC Twente (2x), Heracles Almelo, De Graafschap (2x), Vitesse en NEC
     
  • Locatie Wittenhorst (RKSV Wittenhorst): FC Eindhoven, Fortuna Sittard, PSV (2x), Roda JC, VVV Venlo, MVV Maastricht, Helmond Sport
     
  • Locatie Prinsenbeek (Beek Vooruit): NAC (2x), Willem II, RKC Waalwijk, TOP Oss, FC Den Bosch, FC Utrecht en Oranje
     
  • Locatie Hoorn (Zwaluwen ’30): Ajax (2x), Almere City FC, AZ (2x), FC Volendam, Telstar en HERA United

Over Coaches on Tour

Coaches on Tour is in 1983 gestart als initiatief van Coaches Betaald Voetbal onder de naam Het Barendrechttoernooi, waarbij coaches uit het Nederlandse voetbal voor het G-voetbaltoernooi afreisden naar Barendrecht. Het idee was om met dit evenement een ontmoeting te creëren tussen de belevingswereld van het betaald voetbal en die van voetballers met een beperking. In de loop der jaren groeide het initiatief uit tot een begrip in de Nederlandse voetbalwereld.

De vorm en opzet van het toernooi is sinds 2022 veranderd, waardoor het toernooi nu op zes verschillende plekken in het land plaatsvindt. Op deze manier kunnen meer G-voetballers aan het event deelnemen en kan iedere trainer uit het betaald voetbal in de eigen regio onderdeel zijn van een toernooi.

Coaches on Tour is een initiatief van Coaches Betaald Voetbal, de KNVB, Fonds Gehandicaptensport en de Belangenvereniging Scheidsrechters Betaald Voetbal (BSBV).

G-voetbal G-voetbal Voetbal is volkssport nummer 1. Het zit verankerd in onze maatschappij. De sport is voor iedereen toegankelijk, maar voor een grote groep Nederlanders is de weg naar de plaatselijke voetbalclub minder gemakkelijk te vinden.

Laatste artikelen