Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto: KNVB Media
De ledenraad amateurvoetbal kwam donderdagavond 21 mei bijeen op de KNVB Campus in Zeist voor de voorjaarsvergadering. Tijdens de vergadering is teruggeblikt op het huidige seizoen en vooruitgekeken naar het seizoen 2026/’27. Belangrijke onderwerpen waren de nieuwe KNVB Strategie 2026–203 en de begroting voor komend seizoen.
Een belangrijk onderwerp tijdens de vergadering was de richting en koers van de nieuwe KNVB Strategie 2026–2030. De ledenraad heeft de strategische koers voor het amateurvoetbal vastgesteld. De volledige strategie wordt op dinsdag 26 mei ter vaststelling voorgelegd tijdens de bondsvergadering.
In de strategie staan zeven strategische doelen centraal: grote toernooien winnen, het beste jeugdvoetbal ter wereld, kwaliteitsimpuls betaald voetbal, meer vrouwen maken het verschil, positieve voetbalcultuur, maatschappelijke impact vergroten en sterk team KNVB. De komende periode worden deze doelen verder uitgewerkt. De definitieve uitwerkingen volgen later dit jaar.
De ledenraad heeft de begroting amateurvoetbal voor seizoen 2026/’27 vastgesteld. De begroting sluit met een positief resultaat van €490.000. Daarbij is rekening gehouden met een lichte ledenstijging van 0,5 procent.
De contributietarieven zijn volgens vaststaand beleid verhoogd met de CPI-index 2025 (3,3%). Afgezien van deze inflatiecorrectie worden geen aanvullende verhogingen doorgevoerd. De begroting sluit aan op de ambities uit de nieuwe KNVB-strategie.
De ledenraad stemde ook in met diverse reglementaire wijzigingen, waaronder aanpassingen binnen het Reglement Tuchtrechtspraak. Zo wordt de termijn voor het aanvragen van een gemotiveerde uitspraak verruimd van drie naar vier werkdagen, waarmee meer uniformiteit ontstaat binnen de tuchtrechtprocedure.
Er is stilgestaan bij de tussentijdse verkiezingen in verschillende kieskringen. Hierdoor zijn vijf nieuwe leden toegetreden tot de ledenraad amateurvoetbal:
Tot slot is tijdens de vergadering ook gesproken over het proces om te komen tot een nieuwe directeur-/bestuurder amateurvoetbal.
Eind juni staat een buitengewone vergadering gepland van de ledenraad. Tijdens die vergadering staat onder andere de benoeming van een lid van de raad van commissarissen op de agenda.