Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Succesvolle startbijeenkomst Ontwikkelprogramma hoofdcoaches betaald voetbal

KNVB Media
KNVB Media
3 uur geleden

Gastspreker Slaven Bilić. - Foto: KNVB Media

Op dinsdag 24 maart organiseerde de KNVB de startbijeenkomst voor een nieuw ontwikkelprogramma voor hoofdcoaches met ervaring in het betaald voetbal. Tijdens deze dag stonden kennisdeling en het uitwisselen van ervaringen met een groep gelijkgestemden centraal.

Gastspreker was Slaven Bilić. De voormalig trainer van het nationale team van Kroatië deelde zijn visie op leiderschap, teamontwikkeling en het werken in de dynamiek van het betaald voetbal. Zijn inzichten en ervaringen uit verschillende internationale competities leidden tot een boeiend gesprek tussen de coaches.

De bijeenkomst bood een platform om gezamenlijk stil te staan bij de uitdagingen en ontwikkelingen binnen het coachvak. De aanwezigen gingen met elkaar in gesprek over hun dagelijkse praktijk en leerden van elkaars inzichten. John van ’t Schip onderstreept de waarde hiervan: “Ik vond het interessant om met vakgenoten samen te zitten en in openheid en vertrouwen verschillende thema’s en situaties te bespreken.”

Naast de gastspreker waren er twee verdiepende workshops. Pieter Zwart, hoofdredacteur van Voetbal International, ging in op het in beeld brengen van de voetbalprestatie. Bram Verbruggen, Hoofd Topsport van de Feyenoord Academy, behandelde het thema omgaan met verschillen binnen een team in het betaalde voetbal.

De deelnemers waren positief over de eerste editie en benadrukten het belang van blijvende ontwikkeling binnen het trainersvak. ‘De voetbalwereld is dynamisch en daardoor noodzakelijk dat je als coach jezelf blijft ontwikkelen. Dit programma draagt daar zeker aan bij’, aldus Ben Kinds.

Ook Bas Sibum ziet veel waarde in het initiatief: ‘De start van dit ontwikkelprogramma is veelbelovend. Je gaat hier niet naartoe voor de licentiepunten maar voor inhoudelijke verdieping en opdoen van nieuwe kennis.’

Dat deze startbijeenkomst naar meer smaakt is dus duidelijk. De komende periode wordt gebruikt om te evalueren en de vervolgstappen voor dit ontwikkelprogramma te bepalen.

 


  • Tags:

Laatste artikelen