Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

KNVB Jeugdraad: ‘Laat jongeren meedenken over sport in de politiek’

KNVB Media
KNVB Media
2 uur geleden
1:14

De KNVB Jeugdraad deed mee aan het Landelijk Sportdebat. - Foto: KNVB Media

In aanloop naar de Gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart vormde Den Haag het toneel van het Landelijk Sportdebat. Onder leiding van Roos Moggré gingen landelijke en lokale politici in debat over thema’s als ruimte voor sport, de sportwet, sterke sportnetwerken en gelijke kansen. Maar in de zaal zaten niet alleen bestuurders en beleidsmakers: ook de KNVB Jeugdraad deed mee.

Gewapend met rode en groene kaarten lieten de jongeren direct zien wat zij vonden van de ideeën van de debatterende politici. Zo toonden zij hoe jongeren denken over de politieke plannen en ambities voor de sport van morgen. Lees hieronder hoe Lax van de KNVB Jeugdraad het debat beleefde.

Landelijk Sportdebat (van Lax)

Afgelopen maandag had de KNVB Jeugdraad de kans om het Landelijk Sportdebat bij te wonen. Tijdens dit debat gingen verschillende mensen uit de sportwereld met elkaar in gesprek over de toekomst van sport in Nederland. Voor ons als vertegenwoordigers van voetballende jongeren was dit een mooie kans om mee te luisteren én onze mening te geven.

Vooraf bereidden we ons voor op vier belangrijke thema’s: Ruimte voor Voetbal, Gelijke Kansen, Sterke Sportnetwerken en de Sportwet. Samen bespraken we wat deze thema’s betekenen voor jongeren in de sport en hoe wij daar als KNVB Jeugdraad naar kijken. Zo gingen we goed voorbereid het debat in.

Op de dag zelf werden we hartelijk ontvangen door Roos Moggré, die het debat begeleidde. Voorafgaand aan het debat kregen we ook de kans om kort met de verschillende debaters te praten over hun ideeën over sport en beleid.

Tijdens het debat hadden wij een duidelijke rol. Met een rode en groene kaart lieten we zien wat we van de ideeën vonden. Een groene kaart voor een sterk idee en een rode kaart wanneer we het voorstel minder vonden. Zo konden wij als jongeren direct onze mening laten zien over de ideeën die werden besproken.

Het debat zelf verliep soepel en was erg leerzaam. Terwijl de deelnemers met elkaar in gesprek gingen, hielden wij onze kaarten omhoog om te laten zien wat wij van bepaalde ideeën vonden.

Na ongeveer anderhalf uur debatteren was het tijd voor een gezamenlijke foto. Daarna was er nog ruimte om met de debaters te praten en verder kennis te maken. De gesprekken gingen voornamelijk over voetbal en onze toekomst. Wat vooral opviel, was hoe positief mensen reageerden op de aanwezigheid van de Jeugdraad. Veel mensen vonden het mooi dat jongeren betrokken waren bij het debat en onze mening werd echt gewaardeerd.

Kortom: het was een inspirerende dag waarop we veel hebben geleerd, nieuwe mensen hebben ontmoet en vooral hebben genoten van de gesprekken en de ervaring.

KNVB Jeugdraad KNVB Jeugdraad Meer info over de KNVB Jeugdraad.

Laatste artikelen