Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Bondsvoorzitter Frank Paauw met prinses Takamado van Japan. - Foto: KNVB Media
Een WK-wedstrijd is meer dan het duel op het veld. Het is ook een podium waar landen, bonden, bestuurders, partners en supporters elkaar ontmoeten. Rondom de eerste groepswedstrijd van het Nederlands elftal (m) tegen Japan in Dallas werd opnieuw zichtbaar hoe voetbal verbindingen legt die verder reiken dan 90 minuten binnen de lijnen.
Bondsvoorzitter Frank Paauw met Kazuyuki Yukawa, secretaris-generaal van de Japanse voetbalbond.
In aanloop naar de wedstrijd vond een lunch plaats met Kazuyuki Yukawa, secretaris-generaal van de Japanse voetbalbond. Namens de KNVB waren voorzitter Frank Paauw en secretaris-generaal Gijs de Jong aanwezig. Tijdens deze ontmoeting werd gesproken over de ontwikkeling van het voetbal in beide landen en over de invloed van de Nederlandse voetbalschool, die ook in Japan door de jaren heen een bron van inspiratie is geweest.
Tegelijkertijd is die relatie nadrukkelijk wederkerig. Ook het Nederlandse clubvoetbal profiteert van Japans talent. Het is inmiddels niet ongebruikelijk dat spelers uit Japan een waardevolle bijdrage leveren aan het voetbal in Nederland. Die uitwisseling van kennis, kwaliteit en ervaring versterkt beide voetballanden.
De ontmoeting tussen Nederland en Japan kreeg bovendien op verschillende niveaus betekenis. Terwijl in Dallas vertegenwoordigers van beide voetbalbonden bijeenkwamen, volgden in Nederland Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima samen met Keizer Naruhito en Keizerin Masako de wedstrijd. Daarmee vormde het WK ook een bijzondere achtergrond voor de langdurige relatie tussen Nederland en Japan.
Ook buiten de formele ontmoetingen was Dallas volledig in Oranje gehuld. Naar schatting 15.000 supporters namen deel aan de Oranje Mars richting het AT&T Stadium. Een indrukwekkend en feestelijk geheel, dat opnieuw liet zien hoe het Oranje Legioen op positieve wijze kleur geeft aan een internationaal toernooi.
In het stadion was namens Japan ook Imperial Princess Takamado aanwezig. Haar aanwezigheid onderstreepte het bijzondere karakter van deze ontmoeting tussen twee voetballanden met een sterke voetbalcultuur. Terwijl bestuurders, supporters en vertegenwoordigers van beide landen elkaar in Dallas ontmoetten, kreeg de wedstrijd daarmee ook een symbolische betekenis die verder reikte dan het voetbal alleen.
Zo bood Nederland - Japan niet alleen een sportief podium, maar vooral ook een waardevolle gelegenheid om relaties te versterken, ervaringen te delen en de internationale samenwerking binnen het voetbal verder te verdiepen.