Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op KNVB.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

KNVB bundelt toezicht in één raad van commissarissen

KNVB Media
KNVB Media
Gisteren, 19:30

De vorming van één gezamenlijke RvC is de volgende logische stap. - Foto: KNVB Media

Tijdens de bondsvergadering is maandag besloten tot de invoering van één raad van commissarissen (RvC) binnen de KNVB. Daarmee worden de huidige toezichthoudende organen, de raad van toezicht amateurvoetbal en de raad van commissarissen betaald voetbal, vervangen door één gezamenlijke raad van commissarissen KNVB.

In de afgelopen jaren waren al eerder belangrijke stappen gezet bij de KNVB om meer samenhang aan te brengen binnen de KNVB: zo kwam er één gezamenlijke KNVB-directie met een gezamenlijke strategie, hervormde het bondsbestuur, waarna dat uitsluitend uit bestuurders bestond en hielden de toezichthouders van amateurvoetbal en betaald voetbal meerdere gezamenlijke vergaderingen per seizoen. De vorming van één gezamenlijke RvC is de volgende logische stap.

Zeven leden

De nieuwe raad van commissarissen bestaat uit zeven leden: drie commissarissen vanuit het amateurvoetbal (benoemd door de Ledenraad Amateurvoetbal), drie commissarissen vanuit het betaald voetbal (benoemd door de Algemene Vergadering Betaald Voetbal) en de bondsvoorzitter. De RvC houdt toezicht op het beleid van het bondsbestuur en de sectiebesturen en op de algemene gang van zaken binnen de KNVB.

De eerste raad van commissarissen van de KNVB gaat bestaan uit Albert van Wijk, Janneke BrinkDaamen en Ton Louwers vanuit het amateurvoetbal. En vanuit het betaald voetbal Elsemieke Havenga, Jeroen Slop en Clarence Seedorf. Frank Paauw, die maandag door de bondsvergadering is herbenoemd als bondsvoorzitter van de KNVB, wordt de voorzitter.

Laatste artikelen