Hernieuwd beleidskader Voetbal en Veiligheid

UITGEGEVEN: maandag, 23 mei 2011 13:06 LAATST GEWIJZIGD: dinsdag, 24 mei 2011 15:03

Minister Opstelten van Veiligheid en Justitie heeft maandag het nieuwe ‘Kader voor beleid Voetbal en Veiligheid’ naar de Tweede Kamer gestuurd. De KNVB is zeer tevreden met het hernieuwde beleidskader. Dit kader bestaat sinds 1997 en is dit jaar van naam veranderd (voorheen beleidskader ‘bestrijding voetbalvandalisme’).

Het kader is opgesteld door de regiegroep Voetbal & Veiligheid; een overlegvorm waarin de KNVB, clubs en overheidspartners gezamenlijk afspraken maken over de wijze waarop het betaald voetbal in Nederland wordt georganiseerd. In het document worden de verschillende verantwoordelijkheden, overlegvormen en gewenste voorbereidingen om het voetbal tot een feest te maken expliciet benoemd.
 
Periodiek wordt het kader herzien. Het is bijzonder belangrijk om met alle partijen in gesprek te zijn en te blijven, om het voetbal in Nederland toegankelijk te laten zijn voor een zo groot mogelijk publiek.
 
Rode draad in het hernieuwde beleidskader is normalisatie van de voetbalbeleving; tevens één van de ambities van de bond. Onder normalisatie verstaan wij onder andere een gastvrije ontvangst voor zowel uit- als thuispubliek, het terugdringen van het aantal verplichte vervoersregelingen en goede zichtlijnen voor alle supporters.
 
Structureel overleg met supportersverenigingen is hierbij van essentieel belang. Om gastvrijheid te kunnen bieden zullen echter wel de mensen die niet met deze (gast)vrijheid om kunnen gaan, keihard aangepakt en uitgesloten moeten worden. Een stringent dadergericht lik-op-stukbeleid is hierin het belangrijkste uitgangspunt.
 
Gijs de Jong, manager competitiezaken KNVB: ,,Zoals iedereen kan lezen, streven wij gezamenlijk naar normalisatie. Het voetbal moet weer een feest worden. De bekerfinale tussen FC Twente en Ajax is een goed voorbeeld; zo willen wij het zien. Deze nieuwe aanpak strookt bovendien met ons beleid om sportiviteit en respect op en rond de velden verder te bevorderen.”



STUUR DE LINK VAN DIT ARTIKEL NAAR: