Deze cursus staat open voor alle KNVB-leden en neemt slechts twee avonden in beslag. Met deze cursus kan men de spelregelkennis opvijzelen en bij het met goed gevolg afleggen van de spelregeltoets is het spelregelcertificaat de beloning. Men is dan nog geen scheidsrechter, maar heeft wel recht op een verkorte BasisOpleiding Scheidsrechter (normaal 7 lesavonden, nu 4 lesavonden).
De verkorte basisopleiding is voor diegenen, die interesse hebben in het leiden van wedstrijden veldvoetbal. De deelnemers worden opgeleid tot KNVB- en/of verenigingsscheidsrechter. De cursus bestaat uit een theorie- en een praktijkgedeelte en omvat 4 bijeenkomsten van 3 uur.
In het overzicht (update 04-02-2010) staan de datums van de cursussen in de verschillende regio's. Houd deze pagina in de gaten. Zo snel als de locatie bekend is, wordt deze hier gepubliceerd. Het is mogelijk om, bij voldoende kandidaten (minimaal 10) de cursus op de eigen accommodatie te houden. Voor meer informatie, neem dan contact op met Rosie Marx, 046-48 19 414.